Quadstat Miscellaneous (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Language
fr: Langue

en: Submitted by
fr: Soumis par

en: Created
fr: Créé

en: Submission information
fr: Informations sur la soumission

en: Other
fr: Autre

en: Logout
fr: Déconnexion

en: Changed
fr: Modifié

en: Completed
fr: Terminé

en: New
fr: Nouveau

en: Flagged
fr: Flaggé

en: Submission Number
fr: Numéro de la soumission

en: Submission ID
fr: Identifiant (ID) de la soumission

en: Current page
fr: Page courante

en: Submitted to
fr: Soumettre à

en: Submission UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID) de la soumission

en: Submission URI
fr: URI de la soumission

en: Remote IP address
fr: Adresse IP distante

en: Is draft
fr: Est un brouillon

en: Submission Update
fr: Mise à jour de la soumission
