QuantCDN (1.4.0) - en to fa translation catalogue (33 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Search
fa: جستجو

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Views
fa: نماها

en: Clear index
fa: پاک کردن شاخص

en: ID
fa: هویت

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Exclude
fa: استثنا

en: Taxonomy terms
fa: کلمه‌های رده بندی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Vocabulary
fa: لغتنامه

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Display options
fa: گزینه‌های نمایش

en: Token
fa: توکن

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Info
fa: اطلاعات

en: Cron
fa: کرون

en: Index
fa: شاخص

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Route
fa: مسیر

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Item ID
fa: هویت عنصر
