QuantCDN (1.5.1) - en to hu translation catalogue (41 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Pages
hu: Oldalak

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Search
hu: Keresés

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Views
hu: Nézetek

en: Clear index
hu: Index törlése

en: ID
hu: Azonosító

en: Configure
hu: Beállít

en: Created
hu: Létrehozva

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómiakifejezések

en: Published
hu: Közzétéve

en: Revisions
hu: Változatok

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Display options
hu: Megjelenítési beállítások

en: Override
hu: Felülírás

en: Token
hu: Vezérjel

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Info
hu: Infó

en: Cron
hu: Időzítő

en: Metadata
hu: Metaadat

en: Taxonomy Terms
hu: Taxonómia kifejezések

en: File paths
hu: Fájl útvonalak

en: Results per page
hu: Eredmények oldalanként

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Seed
hu: Helyezés

en: Route
hu: Útvonal

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: Processed @current out of @total.
hu: @current / @total feldolgozva.

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Item ID
hu: Elem azonosítója

en: Transitions
hu: Átmenetek
