QuantCDN (1.5.1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Title
id: Judul

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Author
id: Penulis

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Content types
id: Jenis konten

en: Overview
id: Sekilas

en: Search
id: Pencarian

en: Save
id: Simpan

en: Views
id: View

en: Clear index
id: Bersihkan indeks

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Created
id: Dibuat

en: Exclude
id: Kecualikan

en: Taxonomy terms
id: Istilah taksonomi

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Revisions
id: Revisi

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Nodes
id: Node

en: Display options
id: Opsi tampilan

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Index
id: Indeks

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Route
id: Rute

en: Item ID
id: ID butir

en: Transitions
id: Transisi
