QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (1.5.2) - en to fr translation catalogue (39 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Author
fr: Auteur

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Search
fr: Rechercher

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Views
fr: Vues

en: Clear index
fr: Vider l'index

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Configure
fr: Configurer

en: Created
fr: Créé

en: Exclude
fr: Exclure

en: Taxonomy terms
fr: Termes de taxonomie

en: Published
fr: Publié

en: Revisions
fr: Versions

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Nodes
fr: Nœuds

en: Display options
fr: Options d'affichage

en: Override
fr: Supplanter

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Languages
fr: Langues

en: Cron
fr: Tâche planifiée (cron)

en: Metadata
fr: Metadonnées

en: Taxonomy Terms
fr: Termes de taxonomie

en: File paths
fr: Chemins des fichiers

en: Redirects
fr: Redirections

en: Results per page
fr: Résultats par page

en: Machine name
fr: Nom système

en: Seed
fr: Place

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: Item ID
fr: Identifiant d'élément

en: Form display
fr: Affichage du formulaire

en: An error occurred during processing
fr: Une erreur s'est produite lors du traitement

en: An error occurred during processing.
fr: Une erreur s'est produite pendant le traitement.
