QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (65 entries)

en: Title
da: Titel

en: Pages
da: Sider

en: Content
da: Indhold

en: Author
da: Forfatter

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Content types
da: Indholdstyper

en: Overview
da: Overblik

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: Filename
da: Filnavn

en: Clear index
da: Ryd indeks

en: Updated
da: Opdateret

en: Content type
da: Indholdstype

en: Configure
da: Konfigurér

en: Created
da: Oprettet

en: Exclude
da: Ekskludér

en: Page
da: Side

en: Taxonomy terms
da: Taksonomitermer

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Published
da: Udgivet

en: Revisions
da: Versioner

en: Vocabulary
da: Ordforråd

en: Nodes
da: Indhold

en: Display options
da: Indstillinger for visning

en: Desc
da: Faldende

en: Override
da: Overskriv

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Token
da: Symbol

en: Languages
da: Sprog

en: author
da: forfatter

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Apply
da: Udfør

en: Taxonomy Terms
da: Taksonomiord

en: Index
da: Indeks

en: File paths
da: Stier

en: Offset
da: Forskydning

en: Results per page
da: Resultater pr. side

en: Machine name
da: Internt navn

en: Route
da: Rute

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Temporary
da: Midlertidig

en: Finished with an error.
da: Afsluttet med en fejl.

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Item ID
da: Element-ID

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Form display
da: Formvisning

en: Facet display
da: Facetvisning

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Transitions
da: Overgange

en: Asc
da: Stigende

en: Find and manage content
da: Find og håndtér indhold
