QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (67 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Views
fa: نماها

en: Filename
fa: نام فایل

en: Clear index
fa: پاک کردن شاخص

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: هویت

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Exclude
fa: استثنا

en: Page
fa: صفحه

en: Taxonomy terms
fa: کلمه‌های رده بندی

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: صافی

en: Revisions
fa: تنقیح‌ها

en: Vocabulary
fa: لغتنامه

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: ,
fa: ،

en: Display options
fa: گزینه‌های نمایش

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Token
fa: توکن

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: author
fa: نویسنده

en: Info
fa: اطلاعات

en: Cron
fa: کرون

en: ‹ Previous
fa: قبلی>

en: Next ›
fa: >بعدی

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Apply
fa: تایید

en: Index
fa: شاخص

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Route
fa: مسیر

en: No content available.
fa: هیچ محتوایی در دسترس نیست.

en: Permanent
fa: دائمی

en: Temporary
fa: موقت

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: - All -
fa: - همه -

en: Item ID
fa: هویت عنصر

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Published status
fa: وضعیت انتشار

en: Asc
fa: صعودی

en: Find and manage content
fa: محتویات را پیدا و مدیریت کنید.
