QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (67 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Status
tr: Durum

en: Content
tr: İçerik

en: Author
tr: Yazar

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: Views
tr: Görünümler

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Clear index
tr: Dizini temizle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Exclude
tr: Çıkar

en: Page
tr: Sayfa

en: Taxonomy terms
tr: Sınıflandırma terimleri

en: To
tr: Kime

en: From
tr: Kimden

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Revisions
tr: Sürümler

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Nodes
tr: Düğümler

en: Display options
tr: Gösterim seçenekleri

en: Desc
tr: Azalan

en: Override
tr: Varsayılanı değiştir

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Token
tr: Simge

en: Languages
tr: Diller

en: author
tr: yazar

en: Info
tr: Bilgi

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Apply
tr: Uygula

en: Taxonomy Terms
tr: Sözlük Terimleri

en: Index
tr: Dizin

en: File paths
tr: Dosya yolu

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Route
tr: Yol

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Temporary
tr: Geçici

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Item ID
tr: Öğe Kimliği

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Transitions
tr: Geçişler

en: Asc
tr: Artan

en: Find and manage content
tr: İçeriği bulun ve yönetin
