QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-rc1) - en to uk translation catalogue (76 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Pages
uk: Сторінки

en: Status
uk: Стан

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Overview
uk: Огляд

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: Views
uk: Види

en: Filename
uk: Назва файла

en: Clear index
uk: Очистити індекс

en: Updated
uk: Оновлено

en: Content type
uk: Тип матеріалів

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Created
uk: Створено

en: Exclude
uk: Вилучити

en: Page
uk: Сторінка

en: Taxonomy terms
uk: Терміни таксономії

en: To
uk: До

en: From
uk: Від

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Revisions
uk: Редакції

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Nodes
uk: Матеріали

en: Display options
uk: Опції відображення

en: Desc
uk: Спад

en: Override
uk: Перевизначити

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Token
uk: Замінник

en: Languages
uk: Мови

en: author
uk: автор

en: Info
uk: Інформація

en: Cron
uk: Крон

en: Metadata
uk: Метадані

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Apply
uk: Застосувати

en: Taxonomy Terms
uk: Терміни таксономії

en: Index
uk: Індекс

en: File paths
uk: Шляхи до файлу

en: Offset
uk: Зміщення

en: Results per page
uk: Результатів на сторінку

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Seed
uk: Насіння

en: Route
uk: Маршрут

en: No content available.
uk: Матеріали відсутні.

en: Permanent
uk: Постійно

en: Temporary
uk: Тимчасово

en: Finished with an error.
uk: Завершене з помилкою

en: Starting
uk: Запуск

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: - All -
uk: - Усе -

en: Item ID
uk: ID елементу

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Status code
uk: Код стану

en: Form display
uk: Відображення форми

en: Published status
uk: Стан публікації

en: Transitions
uk: Переходи

en: Asc
uk: Зрост

en: Routes
uk: Маршрути

en: Find and manage content
uk: Пошук матеріалів та керування ними
