QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-rc1) - en to bn translation catalogue (26 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Name
bn: নাম

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Filename
bn: ফাইলের নাম

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Configure
bn: কনফিগার

en: To
bn: বরাবর

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Languages
bn: ভাষাসমূহ

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।
