QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-rc1) - en to cy translation catalogue (39 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Status
cy: Statws

en: Content
cy: Cynnwys

en: Author
cy: Awdur

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Content types
cy: Mathau cynnwys

en: Overview
cy: Arolwg

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Clear index
cy: Clirio mynegai

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Page
cy: Tudalen

en: To
cy: I

en: From
cy: Gan

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Vocabulary
cy: Geirfa

en: Override
cy: Gwrthwneud

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Languages
cy: Ieithoedd

en: Apply
cy: Ceisio

en: Offset
cy: Ongli

en: Permanent
cy: Parhaol

en: Temporary
cy: Dros dro

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
