QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-rc1) - en to el translation catalogue (60 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Pages
el: Σελίδες

en: Status
el: Κατάσταση

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Author
el: Συντάκτης

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Content types
el: Τύποι περιεχομένου

en: Overview
el: Επισκόπηση

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Clear index
el: Εκκαθάριση ευρετηρίου

en: Updated
el: Ενημερώθηκε

en: Content type
el: Τύπος περιεχομένου

en: Configure
el: Διευθέτηση

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Exclude
el: Εξαίρεση

en: Page
el: Σελίδα

en: Taxonomy terms
el: Όροι ταξινόμησης

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Revisions
el: Αναθεωρήσεις

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: Nodes
el: Κόμβοι

en: Display options
el: Επιλογές προβολής

en: Desc
el: Φθί

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Languages
el: Γλώσσες

en: author
el: συγγραφέας

en: Info
el: Πληροφορίες

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Unpublished
el: Μη δημοσιευμένο

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Index
el: Ευρετήριο

en: File paths
el: Διαδρομές αρχείων

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Route
el: Διαδρομή

en: No content available.
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμη ύλη.

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: - All -
el: - Όλα -

en: Item ID
el: ID αντικειμένου

en: Published status
el: Κατάσταση δημοσίευσης

en: Asc
el: Αύξ

en: Find and manage content
el: Αναζήτηση και διαχείριση περιεχομένου
