QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-rc1) - en to es translation catalogue (70 entries)

en: Title
es: Título

en: Pages
es: Páginas

en: Status
es: Estado

en: Content
es: Contenido

en: Author
es: Autor

en: Description
es: Descripción

en: Language
es: Idioma

en: Enabled
es: Activado

en: Yes
es: Sí

en: Content types
es: Tipos de contenido

en: Overview
es: Vista general

en: Search
es: Buscar

en: Reset
es: Restablecer

en: Name
es: Nombre

en: Label
es: Etiqueta

en: Save
es: Guardar

en: Default
es: Por defecto

en: Views
es: Vistas

en: Filename
es: Nombre de archivo

en: Clear index
es: Limpiar índice

en: Updated
es: Actualizado

en: Content type
es: Tipo de contenido

en: Configure
es: Configurar

en: Created
es: Creado

en: Exclude
es: Excluir

en: Page
es: Página

en: Taxonomy terms
es: Términos de taxonomía

en: To
es: Para

en: From
es: Desde

en: Published
es: Publicado

en: Filter
es: Filtro

en: Revisions
es: Revisiones

en: Vocabulary
es: Vocabulario

en: Nodes
es: Nodos

en: Display options
es: Opciones de presentación

en: Override
es: Sobreescribir

en: Sort by
es: Ordenar por

en: Token
es: Comodín

en: Languages
es: Idiomas

en: author
es: autor

en: Metadata
es: Meta datos

en: ‹ Previous
es: ‹ Anterior

en: Next ›
es: Siguiente >

en: Unpublished
es: Sin publicar

en: Apply
es: Aplicar

en: Taxonomy Terms
es: Términos de taxonomía

en: Index
es: Índice

en: File paths
es: Ubicación de los ficheros

en: Offset
es: Desplazamiento

en: Results per page
es: Resultados por página

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Route
es: Ruta

en: No content available.
es: No hay contenido disponible.

en: Permanent
es: Permanente

en: Temporary
es: Temporal

en: Finished with an error.
es: Terminó con un error.

en: Processed @current out of @total.
es: Procesadas @current de @total.

en: Items per page
es: Elementos por página

en: Placeholder
es: Marcador de posición

en: - All -
es: - Todo -

en: Item ID
es: ID del elemento

en: « First
es: « Primero

en: Last »
es: Último »

en: Status code
es: Código de estado

en: Published status
es: Estado de publicación

en: Transitions
es: Transiciones

en: One item processed. | @count items processed.
es[0]: Un elemento procesado
es[1]: @count elementos procesados

en: An error occurred during processing
es: Ocurrió un error durante el procesamiento

en: Commencing
es: Comenzando

en: Find and manage content
es: Encuentre y gestione el contenido
