QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-rc1) - en to hu translation catalogue (73 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Pages
hu: Oldalak

en: Status
hu: Állapot

en: Content
hu: Tartalom

en: Author
hu: Szerző

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Views
hu: Nézetek

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Clear index
hu: Index törlése

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Content type
hu: Tartalomtípus

en: Configure
hu: Beállít

en: Created
hu: Létrehozva

en: Exclude
hu: Kizárás

en: Page
hu: Oldal

en: Taxonomy terms
hu: Taxonómiakifejezések

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Revisions
hu: Változatok

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Nodes
hu: Tartalmak

en: Display options
hu: Megjelenítési beállítások

en: Desc
hu: Csökk

en: Override
hu: Felülírás

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Token
hu: Vezérjel

en: Languages
hu: Nyelvek

en: author
hu: szerző

en: Info
hu: Infó

en: Cron
hu: Időzítő

en: Metadata
hu: Metaadat

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Taxonomy Terms
hu: Taxonómia kifejezések

en: File paths
hu: Fájl útvonalak

en: Offset
hu: Eltolás

en: Results per page
hu: Eredmények oldalanként

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Seed
hu: Helyezés

en: Route
hu: Útvonal

en: No content available.
hu: Nincs elérhető tartalom.

en: Permanent
hu: Állandó

en: Temporary
hu: Ideiglenes

en: Finished with an error.
hu: Hibával fejeződött be.

en: Processed @current out of @total.
hu: @current / @total feldolgozva.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: - All -
hu: – Mind –

en: Item ID
hu: Elem azonosítója

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Status code
hu: Állapotkód

en: Published status
hu: Közzététel állapota

en: Transitions
hu: Átmenetek

en: Asc
hu: Növ

en: Find and manage content
hu: Tartalom keresése és kezelése
