QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-rc1) - en to is translation catalogue (44 entries)

en: Title
is: Titill

en: Pages
is: Síður

en: Status
is: Staða

en: Content
is: Innihald

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Enabled
is: Virkt

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: Overview
is: Yfirlit

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Views
is: Gagnasýn

en: Filename
is: Skráarnafn

en: Clear index
is: Hreinsa orðalista

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Configure
is: Stilla

en: Created
is: Stofnað

en: Exclude
is: Skilja eftir

en: Page
is: Síða

en: To
is: Til

en: From
is: Frá

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Vocabulary
is: Orðaforði

en: Nodes
is: Nóður

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Languages
is: Tungumál

en: author
is: höfundur

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Apply
is: Virkja

en: Temporary
is: Tímabundið

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
