QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (64 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Pages
it: Pagine

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Overview
it: Panoramica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Views
it: Viste

en: Filename
it: Nome file

en: Clear index
it: Pulisci indice

en: Updated
it: Aggiornato

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Configure
it: Configura

en: Created
it: Creato

en: Exclude
it: Escludi

en: Page
it: Pagina

en: Taxonomy terms
it: Termini di tassonomia

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Revisions
it: Revisioni

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Nodes
it: Nodi

en: Display options
it: Opzioni di visualizzazione

en: Desc
it: Disc

en: Override
it: Sovrascrivi

en: Sort by
it: Ordina per

en: Languages
it: Lingue

en: author
it: autore

en: Info
it: Informazioni

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Apply
it: Applica

en: Index
it: Indice

en: Offset
it: Scostamento

en: Results per page
it: Risultati per pagina

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Seed
it: Semente

en: Route
it: Itinerario

en: No content available.
it: Nessun contenuto disponibile.

en: Permanent
it: Permanente

en: Temporary
it: Temporaneo

en: Finished with an error.
it: Terminato con un errore.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: - All -
it: - Tutto -

en: Item ID
it: ID elemento

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Published status
it: Stato pubblicazione

en: Transitions
it: Transizioni

en: Find and manage content
it: Trova e gestisci contenuti
