QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-rc1) - en to nl translation catalogue (64 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Pages
nl: Pagina's

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: Overview
nl: Overzicht

en: Search
nl: Zoeken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Name
nl: Naam

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Views
nl: Overzichten

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Clear index
nl: Index leegmaken

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Content type
nl: Inhoudstype

en: Configure
nl: Instellen

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Exclude
nl: Uitsluiten

en: Page
nl: Pagina

en: Taxonomy terms
nl: Taxonomietermen

en: To
nl: Naar

en: From
nl: Van

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Revisions
nl: Revisies

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Display options
nl: Weergave-opties

en: Desc
nl: Aflopend

en: Override
nl: Overschrijven

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Languages
nl: Talen

en: author
nl: auteur

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: ‹ Previous
nl: ‹ Vorige

en: Next ›
nl: Volgende ›

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Apply
nl: Toepassen

en: Taxonomy Terms
nl: Taxonomietermen

en: Redirects
nl: Omleidingen

en: Results per page
nl: Resultaten per pagina

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: No content available.
nl: Geen inhoud beschikbaar.

en: Temporary
nl: Tijdelijk

en: Finished with an error.
nl: Beëindigd met een fout.

en: Starting
nl: Beginnend

en: Processed @current out of @total.
nl: @current bewerkt op een totaal van @total.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: - All -
nl: - Alle -

en: Item ID
nl: Item-ID

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Status code
nl: Statuscode

en: Form display
nl: Formulierweergave

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Transitions
nl: Overgangen

en: Asc
nl: Oplopend

en: Add facet
nl: Facet toevoegen

en: Find and manage content
nl: Inhoud vinden en beheren
