QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (66 entries)

en: Title
pt: Título

en: Pages
pt: Páginas

en: Content
pt: Conteúdo

en: Author
pt: Autor

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Overview
pt: Visão geral

en: Search
pt: Buscar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Clear index
pt: Limpar o índice

en: Updated
pt: Atualizado

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Configure
pt: Configurar

en: Created
pt: Criado

en: Exclude
pt: Excluir

en: Page
pt: Página

en: Taxonomy terms
pt: Termos de taxonomia

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Revisions
pt: Revisões

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Display options
pt: Mostrar opções

en: Desc
pt: Decrescente

en: Override
pt: Sobrescrever

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Languages
pt: Idiomas

en: author
pt: autor

en: Info
pt: Informações

en: Cron
pt: Agendador de tarefas

en: Metadata
pt: Metadados

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Index
pt: Índice

en: File paths
pt: Caminhos dos arquvios

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Results per page
pt: Resultados por página

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Route
pt: Rota

en: No content available.
pt: Nenhum conteúdo disponível.

en: Permanent
pt: Permanente

en: Temporary
pt: Temporário

en: Finished with an error.
pt: Finalizado com erro.

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: Items per page
pt: Itens por página

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: - All -
pt: - Todos -

en: Item ID
pt: ID do Item

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Published status
pt: Status

en: Transitions
pt: Transições

en: Asc
pt: Ascendente

en: Find and manage content
pt: Buscar e gerenciar conteúdo
