QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-rc1) - en to ro translation catalogue (62 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Pages
ro: Pagini

en: Status
ro: Stare

en: Content
ro: Conținut

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Views
ro: Vizualizări

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Clear index
ro: Curăță index

en: Updated
ro: Actualizat

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Configure
ro: Configurează

en: Created
ro: Creat

en: Page
ro: Pagina

en: Taxonomy terms
ro: Termenii taxonomiei

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Revisions
ro: Revizii

en: Vocabulary
ro: Vocabular

en: Nodes
ro: Noduri

en: Display options
ro: Opțiuni de afișare

en: Desc
ro: Descendent

en: Override
ro: Înlocuieşte

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Token
ro: Simbol

en: Languages
ro: Limbi

en: author
ro: autor

en: Info
ro: Informație

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Taxonomy Terms
ro: Termeni Taxonomie

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Route
ro: Rută

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Temporary
ro: Temporar

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: - All -
ro: - Toate -

en: Item ID
ro: ID-ul elementului

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Transitions
ro: Tranziții

en: Asc
ro: Ascendent

en: Find and manage content
ro: Găsire și administrare conținut
