Entity Questions and Answers (8.x-1.1) - en to ast translation catalogue (18 entries)

en: user
ast: usuariu

en: Status
ast: Estáu

en: Approve
ast: Aprobar

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Value
ast: Valor

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Date
ast: Data

en: Reset
ast: Reafitar

en: User ID
ast: ID del usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Question
ast: Entruga

en: Page
ast: Páxina

en: Published
ast: Espublizáu

en: Date created
ast: Data de creación
