Entity Questions and Answers (8.x-1.12) - en to fil translation catalogue (13 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Approve
fil: Aprubahan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Value
fil: Halaga

en: Type
fil: Uri

en: Author
fil: May akda

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Date
fil: Petsa

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Created
fil: Inilikha

en: Page
fil: Pahina

en: Published
fil: Inilathala
