Entity Questions and Answers (8.x-1.14) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: Status
ja: 状態

en: Approve
ja: 承認

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Unsubscribe
ja: 登録解除

en: List of users
ja: ユーザーのリスト

en: Action
ja: アクション

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Date
ja: 日付

en: Terms and Conditions
ja: 利用許諾

en: Email Address
ja: メールアドレス

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Created
ja: 作成

en: Question
ja: 質問

en: Answer
ja: 回答

en: Published
ja: 掲載

en: Approved?
ja: 承認済み？

en: Entity
ja: エンティティ

en: Author Name
ja: 著者名

en: Date created
ja: 作成日時

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: users
ja: ユーザ

en: Questions
ja: 質問

en: Subscribed
ja: 配信登録済

en: Answers
ja: 解答

en: Bundle
ja: バンドル

en: Entity ID
ja: エンティティID

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
ja: パス '%path' は無効か、あるいはあなたがアクセスできないページです。

en: Weight for row @number
ja: 行 @row のウェイト

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The path '%path' has to start with a slash.
ja: パス「 %path 」はスラッシュ始まりでなくてはなりません。

en: @title (value @number)
ja: @title (値 @number)
