Entity Questions and Answers (8.x-1.4) - en to gu translation catalogue (17 entries)

en: user
gu: ઉપભોક્તા

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Approve
gu: મંજૂરી આપો

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Date
gu: તારીખ

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Unpublished
gu: અપ્રકાશિત

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Bundle
gu: બંડલ
