Entity Questions and Answers (8.x-1.5) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: user
hu: felhasználó

en: Status
hu: Állapot

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Unsubscribe
hu: Leiratkozás

en: List of users
hu: Felhasználók listája

en: Action
hu: Művelet

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Terms and Conditions
hu: Felhasználói szerződés

en: ID
hu: Azonosító

en: Reported by
hu: Jelentette

en: Email Address
hu: E-mail cím

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Created
hu: Létrehozva

en: Question
hu: Kérdés

en: Answer
hu: Válasz

en: Page
hu: Oldal

en: Published
hu: Közzétéve

en: Desc
hu: Csökk

en: Published?
hu: Közzétett?

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Approved?
hu: Elfogadva?

en: Entity
hu: Entitás

en: Author Name
hu: Szerző neve

en: Date created
hu: Létrehozás időpontja

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: users
hu: felhasználók

en: Questions
hu: Kérdések

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Offset
hu: Eltolás

en: Subscribed
hu: Feliratkozott

en: Answers
hu: Válaszok

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: (Unpublished)
hu: (Rejtett)

en: Verified
hu: Megerősített

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Entity ID
hu: Entitás azonosítója

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
hu: %path érvénytelen vagy nincs megfelelő jogosultság.

en: Weight for row @number
hu: @number. sor súlya

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Entity Link
hu: Entitáshivatkozás

en: Answer this question
hu: A kérdés megválaszolása

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The path '%path' has to start with a slash.
hu: '%path' útvonalnak perjellel kell kezdődnie.

en: @title (value @number)
hu: @title (@number érték)
