Entity Questions and Answers (8.x-1.5) - en to ro translation catalogue (40 entries)

en: user
ro: utilizator

en: Status
ro: Stare

en: Approve
ro: Aprobă

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Unsubscribe
ro: Dezabonare

en: Action
ro: Acțiune

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Reported by
ro: Raportat de

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Question
ro: Întrebare

en: Answer
ro: Răspuns

en: Page
ro: Pagina

en: Published
ro: Publicat

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Entity
ro: Entitate

en: Author Name
ro: Numele autorului

en: Date created
ro: Dată creată

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Questions
ro: Întrebări

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Bundle
ro: Pachet

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Entity ID
ro: ID-ul entității

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
ro: Calea '%path' fie nu este validă, fie nu aveți acces la ea.

en: Weight for row @number
ro: Greutate pentru rândul @number

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: The path '%path' has to start with a slash.
ro: Calea '%path' trebuie să înceapă cu un slash.

en: @title (value @number)
ro: @title (valoare @number)
