Entity Questions and Answers (8.x-1.7) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: user
id: anggota

en: Approve
id: Setujui

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Unsubscribe
id: Berhenti berlangganan

en: List of users
id: Daftar pengguna

en: Action
id: Tindakan

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Date
id: Tanggal

en: Terms and Conditions
id: Syarat dan Ketentuan

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Question
id: Pertanyaan

en: Answer
id: Jawab

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Approved?
id: Disetujui?

en: Entity
id: Entitas

en: Author Name
id: Nama Penulis

en: Date created
id: Tanggal dibuat

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: users
id: pengguna

en: Questions
id: Soal

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Bundle
id: Bundel

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Entity ID
id: ID Entitas

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
id: Path '%path' salah satunya tidak sah atau Anda tidak memiliki hak untuk mengaksesnya.

en: Weight for row @number
id: Bobot dari @number row

en: Asc
id: Urutan turun

en: The path '%path' has to start with a slash.
id: Jalur '%path' harus dimulai dengan garis miring.

en: @title (value @number)
id: @title (bernilai @number)
