Entity Questions and Answers (8.x-1.9) - en to tr translation catalogue (44 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: Status
tr: Durum

en: Approve
tr: Onayla

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Unsubscribe
tr: Üyelikten çık

en: List of users
tr: Kullanıcıların listesi

en: Action
tr: Eylem

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Terms and Conditions
tr: Sözleşme Koşulları

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Question
tr: Soru

en: Answer
tr: Cevap

en: Page
tr: Sayfa

en: Published
tr: Yayında

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Approved?
tr: Onaylanmış?

en: Entity
tr: Nesne

en: Author Name
tr: Yazar Adı

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: users
tr: kullanıcılar

en: Questions
tr: Sorular

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Subscribed
tr: Üye olunmuş

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
tr: '%path' yolu geçersiz ya da sizin erişim izniniz yok.

en: Weight for row @number
tr: Satır @number için ağırlık

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: The path '%path' has to start with a slash.
tr: '%path' yolunun eğik çizgiyle başlaması zorunludur.

en: @title (value @number)
tr: @title (@number değeri)
