Entity Questions and Answers (8.x-1.9) - en to uk translation catalogue (55 entries)

en: user
uk: користувач

en: Status
uk: Стан

en: Approve
uk: Схвалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Unsubscribe
uk: Відписатися

en: List of users
uk: Список користувачів

en: Action
uk: Дія

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Terms and Conditions
uk: Умови користування

en: Reported by
uk: Повідомлене:

en: Email Address
uk: Адреса електронної пошти

en: User ID
uk: ID користувача

en: Created
uk: Створено

en: Question
uk: Питання

en: Answer
uk: Відповідь

en: Questions and Answers
uk: Питання та Відповіді

en: Page
uk: Сторінка

en: No votes
uk: Немає голосів

en: Published
uk: Опубліковано

en: Desc
uk: Спад

en: Published?
uk: Опубліковане?

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Approved?
uk: Схвалене?

en: Unapproved
uk: Несхвалене

en: Entity
uk: Сутність

en: Author Name
uk: Ім'я автора

en: Date created
uk: Дата створення

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: users
uk: користувачі

en: Questions
uk: Питання

en: Apply
uk: Застосувати

en: Offset
uk: Зміщення

en: Subscribed
uk: Підписано

en: Answers
uk: Відповіді

en: Bundle
uk: Пакет

en: Verified
uk: Перевірено

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Entity ID
uk: ID сутності

en: Was this helpful?
uk: Це було корисно?

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
uk: Шлях '%path' або некоректний, або відсутній доступ до нього.

en: Weight for row @number
uk: Вага рядку @number

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Answer Count
uk: Кількість відповідей

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The path '%path' has to start with a slash.
uk: Шлях '%path' має починатися з похилої риски.

en: @title (value @number)
uk: @title (значення @number)
