Quick add field data (2.0.0) - en to es translation catalogue (41 entries)

en: Title
es: Título

en: Next
es: Siguiente

en: Status
es: Estado

en: Type
es: Tipo

en: Taxonomy
es: Taxonomía

en: Size
es: Tamaño

en: - None -
es: - Ninguno -

en: Name
es: Nombre

en: Import
es: Importar

en: Label
es: Etiqueta

en: User
es: Usuario

en: Email
es: Correo electrónico

en: Node
es: Nodo

en: Field type
es: Tipo de campo

en: Fields
es: Campos

en: Widget
es: Control

en: Store
es: Tienda

en: description
es: descripción

en: Order
es: Pedido

en: Profile
es: Perfil

en: Empty
es: Vacío

en: or
es: o

en: Product
es: Producto

en: Created new vocabulary %name.
es: Creado un vocabulario nuevo, %name.

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: Data
es: Datos

en: Finish
es: Terminar

en: - Select -
es: - Seleccionar -

en: Bundle
es: Paquete

en: The content type %name has been added.
es: Se ha añadido el tipo de contenido %name.

en: Table name
es: Nombre de la tabla

en: Field label
es: Etiqueta de campo

en: - Select a field type -
es: - Seleccione un tipo de campo -

en: Order number
es: Número de pedido

en: Choose a file
es: Elija un archivo

en: @count imported items total.
es: @count elementos importados en total.

en: Field collection
es: Colección de campo

en: Order items
es: Elementos de la orden

en: Saved the %label Paragraphs type.
es: Guardado el tipo de Paragraphs  %label .

en: Database Search
es: Búsqueda en Base de datos

en: There are no @label yet.
es: Todavía no hay @label.
