Quick add field data (2.0.1) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Next
ja: 次へ

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: Taxonomy
ja: タクソノミー

en: Size
ja: サイズ

en: - None -
ja: - なし -

en: Name
ja: 名前

en: Import
ja: インポート

en: Label
ja: ラベル

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Node
ja: ノード

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Fields
ja: フィールド

en: Widget
ja: ウィジェット

en: Store
ja: ストア

en: description
ja: 説明

en: Order
ja: オーダー

en: Profile
ja: プロフィール

en: Empty
ja: 空

en: or
ja: または

en: Product
ja: 商品

en: Created new vocabulary %name.
ja: 新しいボキャブラリー %name が作成されました。

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Data
ja: データ

en: Finish
ja: 終了

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Bundle
ja: バンドル

en: Processed @current out of @total.
ja: @total件中@current件処理しました。

en: The content type %name has been added.
ja: コンテンツタイプ %name が追加されました。

en: - Select a field type -
ja: - フィールドタイプを選択 -

en: Order number
ja: 注文番号

en: Choose a file
ja: ファイルを選択してください

en: Paragraphs
ja: パラグラフ

en: Order items
ja: 注文商品

en: There are no @label yet.
ja: @labelはまだありません。
