Quick add field data (2.0.1) - en to pl translation catalogue (39 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Next
pl: Dalej

en: Type
pl: Typ

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Size
pl: Rozmiar

en: - None -
pl: - Brak -

en: Name
pl: Nazwa

en: Import
pl: Importuj

en: Label
pl: Etykieta

en: User
pl: Użytkownik

en: Node
pl: Węzeł

en: Field type
pl: Typ pola

en: Fields
pl: Pola

en: Widget
pl: Kontrolka

en: Store
pl: Sklep

en: description
pl: opis

en: Order
pl: Kolejność

en: Profile
pl: Profil

en: Empty
pl: Pusty

en: or
pl: lub

en: Product
pl: Produkt

en: Created new vocabulary %name.
pl: Utworzono nowy słownik %name.

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: Finish
pl: Zakończ

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Processed @current out of @total.
pl: Ukończono @current z @total.

en: The content type %name has been added.
pl: Rodzaj zawartości o nazwie %name został dodany.

en: Table name
pl: Nazwa tabeli

en: Field label
pl: Etykieta

en: - Select a field type -
pl: - Wybierz typ pola -

en: Order number
pl: Numer zamówienia

en: Choose a file
pl: Wybierz plik

en: @count imported items total.
pl: Zaimportowano w sumie @count pozycji.

en: Field collection
pl: Kolekcja pól

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: An error occurred during processing
pl: W trakcie przetwarzania wystąpił błąd

en: Saved the %label Paragraphs type.
pl: Zapisano rodzaj Akapitu %label.

en: There are no @label yet.
pl: @label nie zostały jeszcze dodane.
