Quick add field data (2.0.2) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Next
fr: Suivant

en: Status
fr: État

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Size
fr: Taille

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: Label
fr: Libellé

en: User
fr: Utilisateur

en: Email
fr: Courriel

en: Node
fr: Nœud

en: Field type
fr: Type de champ

en: Fields
fr: Champs

en: Store
fr: Boutique

en: Order
fr: Ordre

en: Profile
fr: Profil

en: Empty
fr: Vide

en: or
fr: ou

en: Product
fr: Produit

en: Created new vocabulary %name.
fr: Le vocabulaire '%name' a été créé.

en: Machine name
fr: Nom système

en: Data
fr: Données

en: Finish
fr: Finir

en: Beginning
fr: Au début

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Bundle
fr: Type

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: The content type %name has been added.
fr: Le type de contenu %name a été ajouté.

en: Table name
fr: Nom du tableau

en: Field label
fr: Étiquette du champ

en: - Select a field type -
fr: - Choisir un type de champ -

en: Order number
fr: Numéro de commande

en: Choose a file
fr: Choisir un fichier

en: @count imported items total.
fr: @count éléments importés au total.

en: An error occurred during processing
fr: Une erreur s'est produite lors du traitement

en: Order items
fr: Eléments de la commande

en: Saved the %label Paragraphs type.
fr: Type de paragraphe %label enregistré.

en: There are no @label yet.
fr: Il n'y a pas encore de @label.

en: Verifying entry...
fr: Vérification de l'entrée...
