Quick add field data (2.0.2) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Title
pt: Título

en: Next
pt: Próximo

en: Type
pt: Tipo

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Size
pt: Tamanho

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Name
pt: Nome

en: Import
pt: Importar

en: Label
pt: Rótulo

en: User
pt: Usuário

en: Field type
pt: Tipo do campo

en: Fields
pt: Campos

en: Store
pt: Loja

en: description
pt: descrição

en: Order
pt: Pedido

en: Profile
pt: Perfil

en: Empty
pt: Vazio

en: or
pt: ou

en: Product
pt: Produto

en: Created new vocabulary %name.
pt: O novo vocabulário %name foi criado.

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Data
pt: Dados

en: Finish
pt: Finalizar

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Bundle
pt: Pacote

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: The content type %name has been added.
pt: O tipo de conteúdo %name foi criado.

en: Field label
pt: Rótulo do campo

en: - Select a field type -
pt: - Selecione um tipo de campo -

en: Order number
pt: Número do pedido

en: Choose a file
pt: Escolha um arquivo

en: @count imported items total.
pt: @count itens importados no total

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Order items
pt: Itens do pedido

en: Saved the %label Paragraphs type.
pt: Salvar o tipo de parágrafo %label.

en: There are no @label yet.
pt: Não existe @label até agora.

en: Custom table
pt: Tabela customizada

en: Verifying entry...
pt: Verificando entrada...
