Quick add field data (2.0.4) - en to it translation catalogue (35 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Next
it: Successivo

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Size
it: Dimensione

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Label
it: Etichetta

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Node
it: Nodo

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Fields
it: Campi

en: Store
it: Negozio

en: description
it: descrizione

en: Order
it: Ordina

en: Profile
it: Profilo

en: Empty
it: Vuoto

en: or
it: o

en: Product
it: Prodotto

en: Created new vocabulary %name.
it: Nuovo vocabolario %name creato.

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Data
it: Dati

en: Finish
it: Termina

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: The content type %name has been added.
it: Il tipo di contenuto %name è stato aggiunto.

en: Table name
it: Nome della tabella

en: Field label
it: Etichetta del campo

en: - Select a field type -
it: - Seleziona un tipo di campo -

en: Order number
it: Numero d'ordine

en: Choose a file
it: Scegli un file

en: Paragraphs
it: Paragrafi

en: There are no @label yet.
it: Non ci sono ancora @label.
