Quick add field data (2.0.5) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Next
id: Selanjutnya

en: Type
id: Jenis

en: Size
id: Ukuran

en: - None -
id: - Tiada -

en: Import
id: Impor

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Fields
id: Bidang isian

en: Widget
id: Piranti

en: Store
id: Toko

en: Order
id: Urutan

en: Empty
id: Kosong

en: or
id: atau

en: Product
id: Produk

en: Created new vocabulary %name.
id: Kosakata %name sudah dibuat.

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Finish
id: Selesai

en: Bundle
id: Bundel

en: The content type %name has been added.
id: Jenis konten %name sudah ditambahkan.

en: - Select a field type -
id: - Pilih tipe field -

en: Choose a file
id: Pilih file

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
