Quick add field data (8.x-1.1) - en to cy translation catalogue (17 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Next
cy: Nesaf

en: Status
cy: Statws

en: Type
cy: Math

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Size
cy: Maint

en: - None -
cy: - Dim -

en: Name
cy: Enw

en: Import
cy: Mewnfudo

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Node
cy: Nod

en: Fields
cy: Meysydd

en: Profile
cy: Proffil

en: Empty
cy: Gwag

en: Created new vocabulary %name.
cy: Wedi creu geirfa newydd %name.

en: The content type %name has been added.
cy: Mae math cynnwys %name wedi ei ychwanegu.

en: Choose a file
cy: Dewiswch ffeil
