Quick add field data (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Next
tr: Sonraki

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Size
tr: Boyut

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Label
tr: Etiket

en: User
tr: Kullanıcı

en: Node
tr: Düğüm

en: Field type
tr: Alan tipi

en: Fields
tr: Alanlar

en:  or
tr:  ya da

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: Profile
tr: Profil

en: Empty
tr: Boş

en: Created new vocabulary %name.
tr: %name sözlüğü oluşturuldu.

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Data
tr: Veri

en: Finish
tr: Bitir

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: The content type %name has been added.
tr: %name içerik türü eklendi.

en: - Select a field type -
tr: - Bir alan türü seçiniz -

en: Choose a file
tr: Bir dosya seç

en: There are no @label yet.
tr: Henüz @label yok.
