Quick add field data (8.x-1.4) - en to hu translation catalogue (36 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Next
hu: Következő

en: Status
hu: Állapot

en: Type
hu: Típus

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Size
hu: Méret

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: Node
hu: Tartalom

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Fields
hu: Mezők

en: Widget
hu: Felületi elem

en: Store
hu: Bolt

en: description
hu: leírás

en: Profile
hu: Profil

en: Empty
hu: Üres

en: or
hu: vagy

en: Created new vocabulary %name.
hu: „%name” szótár létrejött.

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Data
hu: Adat

en: Finish
hu: Befejezés

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: The content type %name has been added.
hu: %name tartalomtípus hozzáadva.

en: Table name
hu: Tábla neve

en: Field label
hu: Mező cimkéje

en: - Select a field type -
hu: - Mezőtípus kiválasztása -

en: Order number
hu: Rendelés száma

en: Choose a file
hu: Fájl választás

en: @count imported items total.
hu: Összesen @count elem lett importálva.

en: Saved the %label Paragraphs type.
hu: %label bekezdéstípus elmentve.

en: There are no @label yet.
hu: Még nincs @label.

en: Verifying entry...
hu: Bejegyzés ellenőrzése…
