Quick Node Clone (8.x-1.21) - en to da translation catalogue (42 entries)

en: View
da: Vis

en: Node
da: Indholdselement

en: Published
da: Udgivet

en: Fields
da: Felter

en: Clone
da: Klon

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Field Name
da: Feltnavn

en: Text to display
da: Tekst der skal vises

en: Entity type
da: Entity-type

en: Entity Types
da: Entity-typer

en: Publication status
da: Udgivelsesstatus

en: Bundle Name
da: Bundle-navn

en: Exclude list
da: Udelukkelsesliste

en: Quickly clone a node with regular fields.
da: Opret en kopi af indhold med almindelige felter.

en: @type %title (clone) has been created.
da: @type %title (klon) er blevet oprettet.

en: The cloned post could not be saved.
da: Det klonede indlæg kunne ikke gemmes.

en: @type: added %title (clone).
da: @type %title tilføjet (klon).

en: Quick Node Clone Settings
da: Indstillinger for Quick Node Clone

en: Configure settings related to cloning nodes with the Quick Node Clone module.
da: Konfigur´r indstillinger for kloning af noder med Quick Node Clone-modulet.

en: Administer Quick Node Clone Settings
da: Administr´r indstillinger for Quick Node Clone

en: Text to prepend to title
da: Tekst, der skal tilføjes i starten af titlen

en: Enter text to add to the title of a cloned node to help content editors. A space will be added between this text and the title. Example: "Clone of"
da: Indtast tekst, der skal tilføjes til titlen på klonet indhold for at hjælpe redaktørerne. Der tilføjes et mellemrum mellem denne tekst og titlen. Eksempel: "Klon af"

en: Quick Node Clone settings
da: Indstillinger for Quick Node Clone

en: Exclusion list
da: Udelukkelsesliste

en: You can select fields that you do not want to be included when the node is cloned.
da: Du kan vælge de felter, som du ikke vil have med, når noden klones.

en: Select entity types above and you will see a list of fields that can be excluded.
da: Vælg indholds ovenfor for at se en liste af felter, der kan udelukkes.

en: Fields for @bundle_name
da: Felter i @bundle_name

en: No content types selected
da: Ingen indholdstyper valgt

en: New Clone:
da: Ny klon:

en: Add clone link
da: Link til at tilføje en klon

en: Provide a clone link to the Content.
da: Tilføj et klon-link til indholdet.

en: Quick Node Paragraph Clone Settings have been saved.
da: Indstillingerne for Quick Node Paragraph Clone er blevet gemt.

en: Quick Node Clone Settings have been saved.
da: Indstillingerne for Quick Node Clone er blevet gemt.

en: Create group relationships?
da: Opret grupperelationer?

en: If the checkbox is selected and the Group module is enabled, group relationships will be created.
da: Hvis afkrydsningsfeltet er markeret, og Group-modulet er aktiveret, bliver grupperelationer oprettet.

en: Cloned node status
da: Status for klonet node

en: %type_name: clone contents
da: %type_name: opret klon af indhold

en: %type_name: clone own content
da: %type_name: opret klon af eget indhold

en: What should the cloned status be?
da: Hvilken status skal klonen have?

en: Default - Node type default
da: Standard - Standard for indholdstypen

en: Original - Clone will have the same status as the original
da: Original - Klonen får samme status som originalen
