Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (21 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Label
ar: التسمية

en: Access
ar: الوصول

en: Path
ar: المسار

en: Text
ar: نص

en: Theme
ar: حلة

en: path
ar: مسار

en: ID
ar: المعرف ID

en: Entity
ar: الكيان

en: Empty
ar: فارغ

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Access settings
ar: إعدادات الوصول

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: Display variant
ar: عرض البديل
