Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Title
de: Titel

en: Content
de: Inhalt

en: Type
de: Typ

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: Access
de: Zugriff

en: Path
de: Pfad

en: path
de: Pfad

en: Entity
de: Entität

en: Empty
de: Leer

en: configuration
de: Konfiguration

en: Machine name
de: Systemname

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: custom
de: benutzerdefiniert

en: Entity type
de: Entitätstyp

en: Access settings
de: Zugriffs-Einstellungen

en: View mode
de: Ansichtsmodus

en: - Default -
de: - Standard -

en: Display variant
de: Anzeigevariante

en: No query allowed.
de: Keine Abfrage erlaubt.

en: Are you sure you want to delete the quick page %title?
de: Möchten Sie die Schnellzugriffseite %title wirklich löschen?
