Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: Access
it: Accesso

en: Path
it: Percorso

en: Text
it: Testo

en: Theme
it: Tema

en: path
it: percorso

en: Entity
it: Entità

en: Empty
it: Vuoto

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: custom
it: personalizzato

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Display variant
it: Variante di visualizzazione

en: No query allowed.
it: Nessuna query permessa.
