Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Content
fr: Contenu

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Label
fr: Libellé

en: Access
fr: Accès

en: Path
fr: Chemin

en: Text
fr: Texte

en: Theme
fr: Thème

en: path
fr: chemin

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Entity
fr: Entité

en: Empty
fr: Vide

en: Machine name
fr: Nom système

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: custom
fr: personnalisé

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Access settings
fr: Paramètres d'accès

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: - Default -
fr: - Par défaut -

en: Display variant
fr: Afficher la variante

en: No query allowed.
fr: Aucune requête autorisée.
