Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (18 entries)

en: Title
gl: Título

en: Status
gl: Estado

en: Content
gl: Contido

en: Type
gl: Tipo

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Label
gl: Etiqueta

en: Access
gl: Acceso

en: Path
gl: Ruta

en: Text
gl: Texto

en: Theme
gl: Tema

en: path
gl: ruta

en: Entity
gl: Entidade

en: Empty
gl: Valeiro

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: - Select -
gl: - Seleccione -

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: View mode
gl: Modo de vista
