Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Content
hi: सामग्री

en: Type
hi: प्रकार

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Label
hi: लेबल

en: Access
hi: पहुंच

en: Path
hi: मार्ग

en: Text
hi: लेख

en: Theme
hi: थीम

en: path
hi: पथ

en: ID
hi: आईडी

en: Entity
hi: इकाई

en: Empty
hi: खाली

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली

en: Display variant
hi: प्रदर्शन संस्करण
