Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Status
hu: Állapot

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Label
hu: Címke

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Path
hu: Útvonal

en: Text
hu: Szöveg

en: Theme
hu: Smink

en: path
hu: útvonal

en: ID
hu: Azonosító

en: Entity
hu: Entitás

en: Empty
hu: Üres

en: configuration
hu: beállítás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: - Select -
hu: - Választás -

en: custom
hu: egyéni

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Access settings
hu: Hozzáférési beállítások

en: View mode
hu: Nézetmód

en: - Default -
hu: - Alapértelmezés -

en: Display variant
hu: Kijelzőtípus

en: No query allowed.
hu: Nincs engedélyezett lekérdezés.
