Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Content
oc: Contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Label
oc: Etiqueta

en: Access
oc: Accès

en: Path
oc: Camin

en: Text
oc: Tèxte

en: Theme
oc: Tèma

en: path
oc: camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Entity
oc: Entitat

en: Empty
oc: Void

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
