Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (15 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Access
th: การเข้าถึง

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Text
th: ข้อความ

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: path
th: ตำแหน่งพาธ

en: ID
th: ไอดี

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: - Select -
th: - เลือกรายการ -

en: View mode
th: โหมดของวิว
