Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Label
uk: Мітка

en: Access
uk: Доступ

en: Path
uk: Шлях

en: Text
uk: Текст

en: Theme
uk: Тема

en: path
uk: шлях

en: Entity
uk: Сутність

en: Empty
uk: Порожньо

en: configuration
uk: Конфігурація

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: custom
uk: інший

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Access settings
uk: Налаштування доступу

en: View mode
uk: Режим перегляду

en: - Default -
uk: - Усталено -

en: Display variant
uk: Варіант відображення

en: No query allowed.
uk: Запити заборонені.

en: The path should begin with "/".
uk: Шлях має починатися з "/".
