Quick Start (8.x-1.0-alpha6) - en to he translation catalogue (45 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: On
he: פעיל

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Reset
he: איתחול

en: Feed
he: פיד

en: Taxonomy term
he: סיווג במילון

en: Help
he: עזרה

en: Archive
he: ארכיון

en: All
he: הכל

en: Add content
he: יצירת תוכן

en: Block
he: בלוק

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Desc
he: יורד

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Token
he: אסימון

en: Permissions
he: הרשאות

en: Changed
he: השתנה

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Editor
he: עורך

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Offset
he: היסט

en: Meta tags
he: מטה-דאטה

en: Frontpage
he: דף הבית

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: All content
he: כל התכנים

en: Monthly archive
he: חודש ארכיון

en: No front page content has been created yet.
he: לא נוצר עדיין תוכן לדף הבית.

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: The time that the custom block was last edited.
he: זמן העדכון האחרון של הבלוק המותאם.

en: Basic block
he: בלוק בסיסי

en: Welcome to [site:name]
he: ברוכים הבאים ל[site:name]
